Murea - Elämyksiä ja viihtymistä

Teemme toimintaympäristöjä, jotka luovat elämyksiä. Rakennamme tiloja, jotka ovat viihtyisiä ja saavat ihmiset sitomaan sosiaalisia kontekteja. Se on Murean missio.

Murea toteuttaa ratkaisuja joissa yhdistyy nykyaikainen audiovisuaalinen tekniikka ja sisustaminen. Meitä on joukko AV-tekniikan, tietotekniikan ja kalustealan ammattilaisia.

Murean päätoimipaikka sijaitsee Oulussa, sivutoimipiste Helsingissä.

Murea Oy on perustettu vuonna 2005.

Henkilökohtaiset sähköpostiosoitteemme ovat muotoa etunimi [ät] murea.fi

Turo

Murean teknofriikki, joka pyrkii löytämään teknisen ratkaisun kaikkiin maailman ongelmiin.
Turon lahjakkuus korostuu etenkin äänentoiston ja viihdetekniikan puolella, koska musiikki on hänelle tärkeä osa koko elämää. Mies puhuu tekniikkaa, mutta pystyy samaistumaan asiakkaaseen ja asiakas saa hänestä helposti luotettavan kumppanin.

Turo Tervonen
Toimitusjohtaja, hallinto ja projektitoteutus
045 643 1077
turo@murea.fi

Kristian

Moniosaaja, joka lähtee kaikkeen uuteen aina täysillä mukaan ja pyrkii jatkuvasti etsimään parempia tapoja hoitaa hommat. Kultakorva, joka on alusta lähtien hionut Murean laatua yhä korkeammaksi projekteissa ja prosesseissa.

Kristian Sahenkari
Projektipäällikkö, audio-, valo-, sekä kuvajärjestelmät
040 560 7200
kristian@murea.fi

Toni

Muusikko ja insinööri, joka perusti Murean. Toni on projekteja johtava optimisti, näkee ideoita ja mahdollisuuksia siinä, missä muut esteitä. Tonille oikean fiiliksen ja soundin löytyminen jokaiseen tilaan ja jokaiselle asiakkaalle on sydämen asia.

Toni Parikka
Founder, AV-suunnittelu, urakkalaskenta
040 529 1821
toni@murea.fi

Juha

Juha Kylmänen
Projektipäällikkö
0400 996 890
juha@murea.fi

Risto

Risto Ennevaara
Ohjelmointi
044 551 4225
risto@murea.fi

Sami

Sami Teppinen
Järjestelmäasiantuntija
040 418 1204
sami@murea.fi

Teemu

Teemu Raappana
Järjestelmäasiantuntija
044 236 4457
teemu@murea.fi

Piritta

Piritta Kukkonen
Projektiassistentti, toimisto ja laskutus
040 566 3515
piritta@murea.fi